II DRUŻYNA POWIATU W PIŁCE HALOWEJ CHŁOPCÓW

20 grudnia w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 7 szkół ponadpodstawowych z powiatu czarnkowko-trzcianeckiego: EDU Lubasz, ZS Czarnków, PZS Czarnków, LO Czarnków, LO Trzcianka, ZST Trzcianka i ZS Trzcianka. Po losowaniu znaleźliśmy się w grupie A razem z LO Trzcianka oraz ZS Trzcianka; grupę B stanowiły pozostałe 4 zespoły. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” a do dalszego etapu gry awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.

Chłopaki z „Górki” wygrali oba pojedynki w swojej grupie; najpierw z ZS 3:1 a potem – po ciężkiej walce – z LO 1:0 i zajęli tym samym pierwsze miejsce. W grupie B zwycięzcą została drużyna ZST, na drugim miejscu uplasowała się drużyna EDU.

W półfinale zagraliśmy z drużyną z Lubasza. Gra  do ostatnich minut była bardzo zacięta i wyrównana. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tych wykazaliśmy się większą koncentracją i to zawodnicy z „Górki” mogli się cieszyć awansem do wielkiego finału.

W finale spotkaliśmy się z drużyną  LO Trzcianka a więc  przeciwnikiem, z którym wygraliśmy już  wcześniej w grupie. Tym razem jednak drużyna z Trzcianki szybko wyciągnęła wnioski z porażki i  pokonała pewnie naszą drużynę 4:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. LO Trzcianka

2. ZS Czarnków

3. EDU Lubasz

4. ZST Trzcianka.

Nasza szkoła była reprezentowana przez: Albert Cichorek, Nikodem Mazur, Stanisław Słodowy i Wyrwa Gabriel 1 TL; Patryk Strzępka 4 I4, Czabajski Jakub 3 RM, Michalski Łukasz 1b, Michalski Maciej 2 TM.

Warto dodać, że większość naszych zawodników to reprezentanci klas pierwszych co jest na pewno bardzo dobrym prognostykiem na kolejne lata!!!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!!

A. Derkowski