III MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POWIATU

Zdjęcie drużyny wraz z opiekunem

Dnia 18 stycznia odbyły się w Trzciance Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. W niedzielny poranek do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze szkoły ponadgimnazjalne z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: ZSP Czarnków, LO Trzcianka, Lubasz Edukacja oraz ZSP Trzcianka. Wielkim faworytem turnieju była drużyna trzcianeckiego ogólniaka, ponieważ to aktualne mistrzynie rejonu pilskiego. O dalszych pozycjach na podium w dużej mierze decydowało szczęście w losowaniu, którego nam niestety zabrakło. Już w pierwszym meczu półfinałowym trafiliśmy na drużynę LO Trzcianka, która pokonała nas bardzo wyraźnie. W drugim półfinale spotkały się uczennice Lubasz Edukacji oraz ZSP Trzcianka. Mecz ten również zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny z Lubasza. Mecze o III i I miejsce nie przyniosły już większych emocji: nasza szkoła bardzo wysoko pokonała ZSP Trzcianka a LO z ogromną przewagą nad Lubasz Edukacja wywalczyło po raz kolejny tytuł Mistrza Powiatu i będzie nas reprezentować na mistrzostwach rejonu pilskiego.

Jako opiekun drużyny chciałem wszystkim zawodniczkom naszej drużyny serdecznie pogratulować i podziękować za walkę oraz czas (mimo niedzieli) poświęcony na godne reprezentowanie szkoły. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Skwierczyńska (3 LG), Marta Geremek, Agata Toporek (2 RE), Ilona Kaczmarek (3 B4), Anna Chorążewska (2 EK), Patrycja Gondecka (1ez) oraz Małgorzata Ślazyk (1 Ż4).

Opiekun drużyny: Naplocha Łukasz