III DRUŻYNA REJONU PILSKIEGO!!!!

III DRUŻYNA REJONU PILSKIEGO

12 marca w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance odbyły się finały rejonu pilskiego w piłce koszykowej dziewcząt. Po wcześniejszych kwalifikacjach prawo do wzięcia udziału w tych rozgrywkach uzyskały: ZSP Czarnków, ZS im Stanisława Staszica z Piły, LO Trzcianka oraz ZS Chodzież. Na miejscu okazało się, że z przyczyn bliżej nieznanych zespół z Chodzieży nie przyjechał. Tym samym drużyna z Piły bez gry awansowała do ścisłego finału. W półfinale spotkały się drużyny z Czarnkowa i Trzcianki. Koszykarki gospodarzy od kilku lat wygrywały te zawody i tym samym były zdecydowanymi faworytkami zarówno meczu jak i całych zawodów. Ku zaskoczeniu obecnej widowni to drużyna z Czarnkowa w pierwszej połowie rozdawała karty i nie pozwoliła narzucić sobie sposobu gry koszykarek z Trzcianki. Druga połowa była już niestety gorsza, rywalki w trzeciej kwarcie odskoczyły na kilkanaście punktów i utrzymały tą przewagę do końca meczu. W finale drużyna z Trzcianki także pewnie pokonała zawodniczki z Piły i po raz kolejny będzie reprezentować nasz rejon na szczeblu wojewódzkim.

Końcowe wyniki rywalizacji:

1. LO Trzcianka

2. ZS Piła

3. ZSP Czarnków

Tym samym zawodniczki ZSP zakończyły rywalizację w roku szkolnym 2017/18 powtarzając wynik z przed roku. Był to rok bardzo udany w wykonaniu naszej drużyny. W porównaniu z zeszłorocznymi rozgrywkami, dziewczyny nabrały doświadczenia, znacząco poprawiły grę w obronie i ataku. Przed nami jeszcze sporo pracy ale najważniejsze, że wiemy co należy poprawić aby w przyszłym roku wrócić jeszcze mocniejszym i walczyć o jeszcze wyższe laury.

Skład drużyny w roku szkolnym 2017/2018: Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Małgorzata Niżyńska, Natalia Sajczyk (2 IŻ), Katarzyna Staniszewska (1 RL), Wiktoria Madaj, Aleksandra Skwierczyńska, Karolina Marcinkowska, Julia Polcyn, Marcelina Stróżyńska (1 LZ), Karolina Hewusz, Patrycja Jessa, Małgorzata Ślazyk (4 HZ), Jowita Spychalska (2 LE), Oliwia Helak (2 RL), Lucyna Szymkowiak (1 ez).

DZIĘKUJEMY!!!!!!!

Opiekun drużyny: Łukasz Naplocha