Menu Zamknij

Puchar dla ZSP – „Sprawni-Razem” kolejny raz biegali na „Górce”

SPRAWNI RAZEM

Dnia 25 września na trasach biegowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, odbyły się XX Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni-Razem”. Od zawsze zawody cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i do Czarnkowa z radością przybywają reprezentanci różnych dyscyplin mistrzostw Polski. W tym roku zgłoszonych było 61 biegaczy, a przyjechało 44 zawodników ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Gębic, Jastrowia, Piły, Starej Łubianki, Wągrowca i Czarnkowa.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Czarnkowsko-Trzcianecki – pan Jacek Klimaszewski, pani Aleksandra Błażejewska – Prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia „Sprawni-Razem” w Pile, pan Jan Palacz – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

Przeprowadzone zostały biegi w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Najszybszym biegaczom w każdej kategorii pan dyrektor Jan Palacz wręczył dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Zwycięskie placówki nagrodzone zostały pucharami. Po udekorowaniu zwycięzców, wszystkich zaproszono na przepyszny obiad w stołówce Internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie reprezentowały następujące uczennice: Natalia Chojnacka z kl. III – w biegu na dystansie 1500 m zajęła indywidualnie 3 miejsce, Agatowska Roksana z kl. III- 5 miejsce, Paulina Wylegała z kl. II – 6 miejsce, Klaudia Olejnik z kl. II – 7 miejsce, Grzech Weronika z kl. III- 8 miejsce.

Zespołowo dziewczęta uzyskały najwięcej punktów i dla ZSP zdobyły puchar za I miejsce.

Organizatorzy dziękują panu Jerzemu Kucharskiemu za prowadzenie zawodów oraz wszystkim za pomoc w ich przeprowadzeniu (m.in. Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, ZSP w Czarnkowie, Internat przy ZSP) a biegaczom długodystansowym życzą sukcesów w kolejnych zawodach i imprezach sportowych.

Zawody przygotowali Lucyna Kalkowska i Piotr Kłos.