MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE

Dnia 26 listopada odbyły się w naszej szkole pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Chłopców. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, gdyż do rywalizacji zgłosiło się aż 10 drużyn: IIcz, III IB, III LE, II LZ/RL, II M4, II BM, IV THB, I MR/EK, I MI, I LZ.

Drużyny zostały podzielone na 3 grupy: dwie trzy drużynowe i jedna z czteroma drużynami. W fazie grupowej grano systemem „każdy z każdym” w meczach po 10 minut każdy. Po bardzo zaciętych pojedynkach trwających ponad 3 godziny udało się wyłonić półfinalistów: klasy II M4, III IB, I LZ oraz I MR/EK. Następnie kapitanowie drużyn dokonali losowania w wyniku którego utworzono dwie pary półfinałowe: klasa II M4 trafiła na klasę I LZ oraz III IB spotkała się z klasą I MR/EK. Oba półfinały skrajnie się od siebie różniły. W pierwszym klasa I LZ postarała się o niespodziankę i dzięki swojej waleczności i grze do końcowego gwizdka w ostatnich sekundach zagwarantowała sobie awans do wielkiego finału. W drugim meczu klasa III IB bez większego problemu pokonała swoich kolegów z klasy pierwszej awansując do finału.

Mecz o trzecie miejsce prowadzony był pod dyktando uczniów klasy II M4, którzy pewnie pokonali reprezentantów I MR/EK. Do zaciętego pojedynku doszło w wielkim finale. Początkowo zawodnicy klasy trzeciej dyktowali warunki wypracowując sobie pewną przewagę, która niestety sprawiła, że w ich szeregi wdarły się pewność i zlekceważenie przeciwnika. Tym czasem klasa I LZ, podobnie jak w półfinale, konsekwentnie grała do końca i zbliżając się do wyniku była bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Jednak bardzo dobra obrona drużyny i gra lidera III IB Kuby Naplocha pozwoliły sukcesem zakończyć finałowe starcie.

Ostateczne wyniki:

1. III IB

2. I LZ

3. II M4

4. I MR/EK

Gratulacje należą się wszystkim drużynom za ciężką walkę i wysiłek jaki zostawili na parkiecie. Niewątpliwie jednak objawieniem turnieju była klasa I LZ, która jako jedyna z grona pierwszej czwórki nie ma swoich uczniów w szkolnej reprezentacji. Mimo to dzięki grze zespołowej i do ostatniego gwizdka udowodniła, że indywidualności są ważne ale to gra całej drużyny decyduje o sukcesie końcowym.

Warto też wspomnieć o świetnej pracy stolika sędziowskiego w składzie: Gosia Niżyńska, Jagoda Rajch oraz Natalia Sajczyk z klasy III IŻ.

Wszystkim drużynom raz jeszcze gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Organizatorzy: Łukasz Naplocha i Adam Derkowski.

ZWYCIĘZCY III IB