MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE

Dnia 6 grudnia 2018 roku odbyły się na „górce” Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Dziewcząt. Frekwencja, podobnie jak u chłopców, dopisała i do rywalizacji zgłosiły się reprezentacje ośmiu klas:
1 EK, 1 LŻ, 2 LŻ, 3 IŻ, 3 RL, 4 TEK, 4 TIL i 1 ez.

Zespoły zostały podzielone na dwie czterodrużynowe grupy, w których rozegrano mecze każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatnich sekund gry. Jednym z najciekawszych pojedynków była rywalizacja o drugie miejsce premiowane wyjściem z grupy a zarazem awansem do półfinału pomiędzy klasą 1 ez oraz 4 TEK. W regulaminowym czasie był remis, również dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy. O półfinale zadecydowały rzuty osobiste. Rywalizacja była tak zacięta, że do wyłonienia zwycięzców potrzebne były aż cztery serie!! Większym opanowaniem i zimną krwią wykazały się koszykarki klasy 1 ez i to one awansowały do gier półfinałowych.

W pierwszym meczu o finał zagrały klasy 1 ez i 1 LŻ, drugą parę utworzyły klasy 4 TIL oraz 3 IŻ. Niezmiernie cieszy fakt, że na tym etapie rozgrywek znalazły się aż dwie klasy pierwsze. Po zaciętych meczach w wielkim finale znalazły się koszykarki 3 IŻ oraz 1 LŻ a w walce o brąz spotkały się klasy I ez oraz 4 TIL. Po bardzo interesujących grach tabela końcowa przedstawia się następująco:

1. I LŻ

2. III IŻ

3. I ez

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę. Mamy nadzieję, że szkolny turniej koszykówki na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Do zobaczenia za rok!!!!!

Organizatorzy: Ł. Naplocha oraz A. Derkowski.