DZIEŃ PATRONA NA „GÓRCE”

DZIEŃ PATRONA

W Europejskim Tygodniu Sportu 27.09.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły Józefa Noji. Dzień Patrona jest nie tylko pierwszym ważnym wydarzeniem z życia szkoły na „Górce” dla uczniów klas pierwszych, ale jest początkiem poznawania historii naszej szkoły i jej bohaterów. Jest również wstępem do lekcji w Szkolnej Izbie Pamięci, w których uczestniczyć będą, jak co roku uczniowie klas pierwszych. Miesiąc wrzesień jest czasem kiedy Józef Noji przyszedł na świat. Okres ten wpisał się na stałe już w kalendarz naszej szkoły. Z tej okazji zorganizowaliśmy Bieg Ku Pamięci oraz uroczystą akademię.

Akademia była okazją do wspomnień o życiu i czynach wspaniałego sportowca i dzielnego Polaka, jakim był Patron Szkoły Józef Noji . To również okazja do podsumowania sportowej części Dnia Patrona „Biegu Ku Pamięci”.

W tegorocznych zawodach udział wzięło około 250 zawodników. Uczestnicy biegów zostali podzieleni na 8 kategorii: chłopcy klasy I, II,III, IV, dziewczęta klasy I , II, III, IV. Po zaciętej i wyrównanej walce wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

W kategorii dziewczęta klasa 1:

1 miejsce Nawrot Julia 1TR

2 miejsce Korzeniewska Agata 1TL

3 miejsce Mikołajczak Wiktoria 1TL

3 miejsce Ziemek Monika 1TR

4 miejsce Porębska Amelia 1TL

5 miejsce Białasik Sandra 1TR

W kategorii dziewczęta klasa 2:

1 miejsce Cieluszek Marika 2MR

2 miejsce Dymek Wiktoria 2LH

3 miejsce Golon Julia 2LŻ

4 miejsce Mula Klaudia 2LŻ

5 miejsce Dziabas Monika 2LŻ

W kategorii dziewczęta klasa 4:

1 miejsce Bartol Patrycja 4RL

2 miejsce Jurgiel Kornelia 4IŻ

3 miejsce Raszewska Wiktoria 4RL

4 miejsce Nowak Alicja 4RL

5 miejsce Mierzwa Karolina 4RL

W kategorii chłopcy klasa 1 :

1 miejsce Frieske Damian 1M4

2 miejsce Jarosz Jakub 1dz

3 miejsce Wernicki Maciej 1TL

4 miejsce Mieloch Kacper 1TM

5 miejsce Piontek Radosław

W kategorii chłopcy klasa 2:

1 miejsce Kluczka Krystian 2LŻ

2 miejsce Mula Olgierd 2bz

3 miejsce Rychlewski Piotr 2LŻ

4 miejsce Magdziarz Maciej 2LŻ

5 miejsce Trafas Sebastian 2bz

W kategorii chłopcy klasa 3:

1 miejsce Szymczak Tobiasz 3BM

2 miejsce Buśko Maciej 3EH

3 miejsce Żak Klaudiusz 3M4

4 miejsce Wyrwa Oskar 3LŻ

5 miejsce Mądrawski Krzysztof 3LŻ

W kategorii chłopcy klasa 4:

1 miejsce Biniak Fabian 4M4

2 miejsce Dreczka Maciej 4M4

3 miejsce Krzysztofiak Kamil 4M4

4 miejsce Kubiś Bartosz 4M4

5 miejsce Czekała Szymon 4M4

Podczas uroczystej akademii w/w osoby zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami, które zostały im wręczone przez pana dyrektora Jana Palacza, Małgorzatę Bednarek, Grażynę Bernard, Malwinę Sikora. W akademii udział wzięli uczniowie klas pierwszych, którym została przybliżona postać naszego patrona Józefa Noji w pięknym przekazie słownym.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniach Dnia Patrona: nauczycielom, uczniom prowadzącym apel. Dziękujemy Pani Katarzynie Bielejewskiej za pięknie wykonane dyplomy dla zwycięzców.

Nauczyciele wychowania fizycznego