MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

MISTRZOSTWA SZKOŁY

14 stycznia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Dziewcząt. Turniej był organizowany już kolejny raz z rzędu i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Celem turnieju jest popularyzacja aktywnego stylu życia oraz koszykówki. Drugim celem jest obserwacja zawodniczek szczególnie klas pierwszych, które w przyszłości będą mogły godnie reprezentować szkołę. W tym roku drużynę reprezentacji opuści aż 6 zawodniczek klas czwartych więc następczynie są pilnie poszukiwane.

Do turnieju przystąpiło 9 drużyn: 1 R4, 2 LŻ, 2 LH, 1 E4, 2 ez, 1 L4, 1 TLE, 4 IŻ oraz I TR. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rozegrano mecze każdy z każdym. Po zaciętych spotkaniach wyłoniono po dwie najlepsze klasy z każdej grupy. I tak pary półfinałowe przedstawiły się następująco:

1. 4 IŻ – I TLE
  2. I TR – II LZ

Po ciekawych meczach opatrzonych niestety kontuzjami w wielkim finale zameldowały się zawodniczki 4 IŻ oraz największa niespodzianka tegorocznego turnieju klasa I TR. Po dosyć jednostronnym pojedynku wyraźne zwycięstwo odniosły ubiegłoroczne zwyciężczynie klasa 4 IŻ. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem klasy I TLE. Dziewczyny z drugiej klasy poddały mecz walkowerem.

Klasyfikacja końcowa:

1. 4 IŻ
  2. I TR
  3. I TLE

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za walkę i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Cieszymy się, że na podium znalazły się aż dwie klasy pierwsze a cały turniej ujawnił kilka uzdolnionych dziewczyn, które może już w tym roku dostaną szansę gry w reprezentacji szkoły czego im serdecznie życzymy.

Organizatorzy: Ł. Naplocha oraz A. Derkowski.