Menu Zamknij

MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

KOSZYKARZE
KOSZYKARZE

Z wielką radością po dwóch latach znowu powróciliśmy na koszykarskie parkiety. 9 marca w Trzciance odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Chłopców. W ścisłym finale wystąpiły reprezentacje trzech szkół: LO Trzcianka,  Edukacja Lubasz oraz Zespół Szkół z Czarnkowa.

W pierwszym spotkaniu faworyci turnieju uczniowie Edukacji Lubasz spotkali się z gospodarzami tegorocznych rozgrywek koszykarzami LO Trzcianka. Po ostatnim gwizdku z parkietu po pewnym zwycięstwie schodzili zawodnicy z Lubasza wygrywając ostatecznie 41:26. W drugim swoim meczu także pewnie pokonali zawodników naszej szkoły 50:22 zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Mecz o 2 miejsce okazał się najbardziej emocjonujący. Jeszcze w połowie 4 kwarty na tablicy widniał remis i nikt do końca nie mógł być pewien zwycięstwa. Koszykarze LO Trzcianka zachowali więcej sił na końcówkę i grając konsekwentnie pokonali naszych zawodników 31:20 zapewniając sobie drugie miejsce.

Dla wielu naszych zawodników były to pierwsze tego typu zawody, w których brali udział. W ich grze było widać niepewność czego konsekwencją było dużo strat a w rezultacie niekorzystne wyniki. Miejmy jednak nadzieję, że będzie to dobra lekcja, która w przyszłości zaprocentuje lepszą grą i  wynikami. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Sulikowski 4 EK, Jakub Obst 4 MR, Eryk Radecki 3 TM, Tymek Michałkiewicz, Szymon Lasocki, Maciej Filoda 3 M4, Kacper Ostrowski, Szymon Klaryński 3 TL, Wojciech Budner 2 MH, Kacper Jakubiec i Antoni Czarniecki 1 TL.

Wszystkim reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.