PO RAZ TRZECI Z RZĘDU!!

MISTRZYNIE POWIATU

Dnia 21 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzciance odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły: Zespół Szkół z Czarnkowa, Edukacja Lubasz i LO Trzcianka.

Faworytkami całego turnieju były nasze zawodniczki, które w ostatnich latach regularnie sięgały po najwyższe laury. Nie inaczej było i tym razem. Koszykarki ZS Czarnków pewnie pokonały najpierw koszykarki LO Trzcianka 38:10 a następnie zawodniczki Edukacja Lubasz 28:4. Zawodniczki z Czarnkowa grały pewnie zarówno w obronie jak i w ataku nie pozwalając rywalką na skuteczną grę.

Mecz o drugie miejsce był najbardziej zaciętym spotkaniem i wygranej do końca nie mogła być pewna żadna z drużyn. Ostatecznie zwycięsko po końcowym gwizdku z parkietu zeszła drużyna LO Trzcianka, która pokonała zawodniczki z Lubasza 23:15.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZS Czarnków

2. LO Trzcianka

3. Edukacja Lubasz

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat na Mistrzostwach Rejonu w Pile.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Golon, Roksana Wilk (4 LŻ), Sandra Najderek (4 LH), Amelia Porębska (3 TL), Zuzia Sikora, Zuzia Lużyńska (2 MH), Monika Ziemek, Julia Nawrot (3 TR), Amelia Jankowska i Zosia Czajko (2 LE).

Opiekun: Łukasz Naplocha