TRZECIA DRUŻYNA REJONU PILSKIEGO!!!

III MIEJSCE W REJONIE PILSKIM

29 marca w Pile odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły następujące drużyny: ZS Czarnków, LO SM Piła oraz  ZS im. St. Staszica Piła. Zdecydowanymi faworytkami były zawodniczki LO Mistrzostwa Sportowego, które bardzo pewnie pokonały pozostałe zespoły. Najciekawsze spotkanie odbyło się o drugie miejsce miedzy zawodniczkami „Nafty” a czarnkowskiej „Górki”. Mecz lepiej rozpoczęły koszykarki z Czarnkowa grając szybko i skutecznie. Gra była bardzo wyrównana do końcówki 3 kwarty. Wtedy właśnie zawodniczki z Piły odskoczyły na kilka punktów których niestety już do końca meczu nie udało się odrobić. Zabrakło troszkę sił oraz zbiórek w obronie co wysokie koszykarki „Nafty” bezlitośnie wykorzystały. Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasza drużyna przegrała i zajęła ostatecznie bardzo dobre trzecie miejsce.

1. LO SM Piła

2. ZS im. St. Staszica Piła

3. ZS Czarnków

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Golon, Roksana Wilk (4 LŻ), Sandra Najderek (4 LH), Amelia Porębska (3 TL), Zuzia Sikora, Zuzia Lużyńska (2 MH), Monika Ziemek, Julia Nawrot (3 TR), Amelia Jankowska i Zosia Czajko (2 LE).

Mecze w Pile były także pożegnaniem ze szkolną reprezentacją kilku dziewczyn: Sandry Najderek, Roksany Wilk i Julii Golon. W imieniu swoim oraz całej społeczności „Górki” chciałem im serdecznie podziękować za pracę, trud, wylane poty i łzy oraz za serce, które często zostawiały na parkiecie godnie reprezentując naszą szkołę. Współpraca z wami była dla mnie świetnym doświadczeniem, które na pewno jeszcze na długo pozostanie w mojej pamięci. DZIĘKUJĘ!

Serdeczne podziękowania dla kapitan zespołu Julii Golon. Przyjście Julii cztery lata temu sprawiło, że dziewczęca koszykówka w naszej szkole osiągnęła najwyższy poziom gry w historii. Przez ten okres w powiecie nie mieliśmy sobie równych, byliśmy czołową drużyna rejonu pilskiego a największym sukcesem było V miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu!!!!! DZIĘKUJEMY!!

KAPITAN ZESPOŁU

Opiekun drużyny: Łukasz Naplocha