Sukces reprezentantów szkoły w XIII Mistrzostwach Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Imprezie na Orientację

5.10.2013 r. w Goraju zostały przeprowadzone XIV Mistrzostwa Szkół Leśnych w indywidualnym BnO oraz XIII Mistrzostwa Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w InO. Przybyli zawodnicy z Zespołów Szkół Leśnych z Tucholi, Tułowic, Ruciane Nida i Goraju oraz Szkoła Podstawowa nr 7 z Piły i Szkoła Podstawowa nr 1, LO i ZSP z Czarnkowa. Po raz pierwszy od ok. 10 lat równolegle przygotowano punkty kontrolne dla imprezy: Turystyczny Marsz na Orientację dla uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Jesiennego słonecznego dnia wystartowało ponad 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć żeńską i męską.

W XIII Mistrzostwach Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w InO naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej IR w składzie: Jakub Zawadzki, Adrian Waszak oraz z klasy III IM Żaneta Budnik. Ich zadaniem było pokonanie wyznaczonej trasy na odcinku ok.4 km oraz znalezienie 16 punktów w terenie w jak najkrótszym czasie. Ważna była umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Reprezentacja naszej szkoły odniosła sukces: w kategorii M18 Adrian Waszak wybiegał I miejsce, Jakub Zawadzki zajął II miejsce.W kategorii K 18 Żaneta Budnik wróciła do punktu finiszowego jako druga.Tak naprawdę zwycięzcami zostali ci, którzy popełnili mniej błędów szukając punktów w terenie. Opiekunkami młodzieży były Lucyna Kalkowska i Hanna Gadzińska.