Turniej koszykówki o puchar starosty.

29 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Starosty. Szkolne turnieje o Puchar Starosty odbywają się od wielu lat. Rozgrywane są w siatkówce i koszykówce w kategoriach dla chłopców i dziewcząt. Turniej jest otwarty. Organizatorzy starają się o udział drużyn spoza powiatu oraz dowolnie skonfigurowanych zespołów. Tak było i tym razem. Na parkiecie pojawił się zespół złożony z absolwentek, drużyna z Rogoźna oraz słynne już w Wielkopolsce gimnazjalistki z Jędrzejewa. Tradycyjnie turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Kolejny raz okazało się ze praca młodzieży i ich opiekunów ma sens. Do ostatniego meczu wynik rozgrywek był otwarty. Po bardzo wyrównanych pojedynkach rozgrywki sportowe wygrały Absolwentki, drugie miejsce zajął zespół „Venus” Jędrzejewo, trzecie G-2 Rogoźno, czwarte LO Trzcianka, piąte ZSP Czarnków.

unnamed

Głównym celem organizowania tego typu spotkań jest podtrzymanie tradycji gry w koszykówkę na terenie naszego powiatu. W zmaganiach sportowych biorą udział zespoły, które wielokrotnie reprezentują powiat na różnego rodzaju zawodach na poziomie rejonu, województwa, turniejach międzynarodowych. Możliwość rozgrywania turnieju w Trzciance pozwala skonfrontować najlepsze zespoły z terenu powiatu. Na parkiecie grają koszykarki ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych jak również te, które jeszcze niedawno wspomagały młodsze koleżanki w rozgrywkach szkolnych. Tegoroczny Puchar Starosty był także ostatnim występem dla niektórych koszykarek naszej szkoły.

Sylwia Sibera, Monika Bielejewska oraz Marta Cyrulik przez cztery lata godnie reprezentowały naszą szkolną społeczność na różnych imprezach koszykarskich. Z tego miejsca chciałem im serdecznie podziękować za poświęcony czas i włożony trud w popularyzację tej pięknej gry oraz życzyć im powodzenia na egzaminach maturalnym i zawodowym.