XVII Jesienne Biegi Przełajowe „Sprawni- Razem” przeszły do historii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 września 2015 roku na trasach biegowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie w odbyły się XVII Jesienne Biegi Przełajowe „Sprawni- Razem”, impreza współfinansowana z budżetu powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

Przybyło 45 biegaczy z Ośrodków Szkolno – Wychowawczego w Wągrowcu, Pile, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie i Starej Łubianki oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach. Przeprowadzono dwa biegi w kategoriach młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor ZSP w Czarnkowie Jan Palacz oraz pani Aleksandra Błażejewska prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni -Razem”.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowali następujący uczniowie: Daria Wróblewska, Ewelina Jebut, Sandra Cholewińska, Daniel Sikora, Damian Stochaj, Łukasz Grata. Dziewczęta indywidualnie uzyskały kolejno 4, 5, 6 miejsce a zespołowo uplasowały szkołę na 2 miejscu wśród szkół ponadgimnazjalnych.

Najlepszą w młodszej grupie wiekowej po przebiegnięciu 1000m okazała się Ratajczak Wioleta z OSW w Jastrowiu. W starszej grupie po pokonaniu 1500m, najlepszą okazała się Rozalewicz Karolina z OSW w Pile. Wśród chłopców w młodszej grupie, pokonując 1500m najlepszy był Zdrenka Kamil z OSW w Jastrowiu. W starszej grupie wiekowej po przebyciu 3000m, rywali pokonał Hibental Karol z ZSP w Starej Łubiance.

Wyniki klasyfikacji zespołowej są następujące:

dziewczęta młodsze: dziewczęta starsze:

1.OSW Jastrowie                    1. OSW Piła

2.OSW Piła                            2. ZSP Czarnków

3. OSW Wągrowiec                 3. ZSP Stara Łubianka

chłopcy młodsi: chłopcy starsi:

1. OSW Wągrowiec                 1. OSW Stara Łubianka

2. OSW Jastrowie                   2. OSW Piła

3. ZSS Gębice                       3. OSW Wągrowiec

4. OSW Piła                           4. ZSS Gębice

5. ZSP Czarnków

Szkoły z największa ilością punktów otrzymały puchary, zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dekoracji najlepszych biegaczy dokonali pani Aleksandra Błażejewska, wicestarosta czarnkowsko -trzcianecki pan Jacek Klimaszewski oraz dyrektor ZSP w Czarnkowie pan Jan Palacz. Po dekoracji, w stołówce Internatu przy ZSP w Czarnkowie zawodników i opiekunów poczęstowano obiadem.

Organizatorzy: Lucyna Kalkowska, Piotr Kłos i Jerzy Kucharski dziękują wszystkim, którzy pomogli w możliwości przeprowadzenia wyżej opisanego wydarzenia sportowego a zawodnikom życzą dalszych sportowych sukcesów .