DOBRY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW NA TRZCIANECKIM STREETBALLU

20160415_112629-1

15 kwietnia na hali widowiskowej w Trzciance odbyły się pierwsze Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Streetballu. Termin „Streetball” określa  rekreacyjną i nieprecyzyjną grę w koszykówkę najczęściej na asfalcie, bruku, kostce lub na hali, z użyciem „jednego kosza”. Streetball to rodzaj koszykówki, w której nie kładzie się nacisku na zasady, stosuje się tylko te elementarne. Nikt nie liczy czasu na wyprowadzenie akcji, nie patrzy się na błędy. Streetball jest także bardziej siłowy, więc zdarza się więcej fauli, ale tylko te brutalne są wychwytywane przez innych graczy, gdyż rzadko się zdarza, by na boisku był sędzia. Gracze sami ustalają zasady gry i się ich trzymają.

W rywalizacji brały udział następujące szkoły: LO Czarnków, LO Trzcianka, ZSP Czarnków, Lubasz Edukacja i ZS Wieleń. Nasi uczniowie zaliczyli bardzo dobre występy. Nasze uczennice (Agata Toporek, Małgorzata Ślazyk, Paulina Janyska i Marta Geremek) uległy tylko faworytkom turnieju uczennicom LO Trzcianka zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce. W rywalizacji chłopców (Krzysztof Wedemann, Kasper Zawadzki, Mariusz Wylegała, Sebastian Śmiarowski oraz Damian Szwalbe) gry były bardziej wyrównane i do klasyfikacji ogólnej musiały być brane pod uwagę tzw. „małe punkty”. Nasza reprezentacja zajęła dobre III miejsce pokonując Lubasz Edukację i ZS Wieleń oraz przegrywając z LO Trzcianka oraz LO Czarnków.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspaniałą i twardą rywalizacje oraz gratuluję bardzo dobrych wyników.
Łukasz Naplocha