DZIEŃ PATRONA NA „GÓRCE”

DZIEŃ PATRONA

W Europejskim Tygodniu Sportu 27.09.2018r. września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły Józefa Noji. Dzień Patrona jest nie tylko pierwszym ważnym wydarzeniem z życia szkoły na „Górce” dla uczniów klas pierwszych, ale jest początkiem poznawania historii naszej szkoły i jej bohaterów. Jest również wstępem do lekcji w Szkolnej Izbie Pamięci, w których uczestniczyć będą, jak co roku uczniowie klas pierwszych. Miesiąc wrzesień jest czasem kiedy Józef Noji przyszedł na świat. Okres ten wpisał się na stałe już w kalendarz naszej szkoły. Z tej okazji zorganizowaliśmy Bieg Ku Pamięci  oraz uroczystą akademię.

Akademia była okazją do wspomnień o życiu i czynach wspaniałego sportowca i dzielnego Polaka, jakim był Patron Szkoły Józef Noji . To również okazja do podsumowania sportowej części Dnia Patrona „Biegu Ku Pamięci”.

W tegorocznych zawodach udział wzięło około 200 zawodników. Uczestnicy biegów zostali podzieleni na 4 kategorie: chłopcy klasy I i II, dziewczęta klasy I i II, chłopcy klasy III i IV oraz dziewczęta klasy III i IV. Po zaciętej i wyrównanej walce wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

W kategorii dziewczęta klasa 1 i 2:

1 miejsce Cieluszek Marika 1MR;

2 miejsce Dymek Wiktoria 1LH;

3 miejsce Mula Klaudia 1LŻ.

Dziewczęta klasa 3 i 4;

1 miejsce Bartol Patrycja 3RL;

2 miejsce Jurgiel Kornelia 3IŻ;

3 miejsce Raszewska Wiktoria 3RL;

W kategorii chłopcy klasa 1 i 2;

1 miejsce Kluczka Krystian 1LŻ;

2 miejsce Rychlewski Piotr 1lŻ;

3 miejsce Mataczyna Jakub 2BM;

Klasy 3 i 4 chłopców;

1 miejsce Marcin Bogala 4TRM;

2 miejsce Biniak Fabian 3M4

3 miejsce Dreczka Maciej 3M4.

Podczas uroczystej akademii w/w osoby zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami, które zostały im wręczone przez panią wicedyrektor Barbarę Kurpiel,  Małgorzatę Bednarek, Paulinę Giś. W akademii udział wzięli uczniowie klas pierwszych, którym została przybliżona postać  naszego patrona Józefa Noji w pięknym przekazie słownym.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniach Dnia Patrona: nauczycielom, uczniom prowadzącym apel. Dziękujemy Pani Katarzynie Bielejewskiej za pięknie wykonane dyplomy dla zwycięzców.

Małgorzata Bednarek

Grażyna Bernard