Menu Zamknij

DZIEWCZETA I CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

SZTAFETA
SZTAFETA

28 września 2018 r .w Wieleniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Organizacja zawodów biegowych połączona została z otwarciem sportowego roku szkolnego 2018/2019, na który zostali zaproszeni dyrektorzy szkół powiatu.

Zawody sztafetowe zostały rozegrane dla wszystkich szkół powiatu: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne, pogoda bardzo sprzyjała zawodnikom. Sztafety dziewcząt i chłopców zaprezentowały się wręcz rewelacyjnie, czasy poszczególnych zawodników były na wysokim poziomie, wręcz osiągali wyniki lepsze niż na zawodach szkolnych. Wysiłek obu sztafet się opłacił ponieważ zakwalifikowaliśmy się na Mistrzostwa Wielkopolski.

Dziewczęta miały do pokonania dystans 10 x 800m, natomiast chłopcy 10 x 1200 metrów. W zawodach udział wzięło 6 szkół: LO Czarnków, Edukacja Lubasz, ZSP Trzcianka, ZST Trzcianka, ZS Krzyż WLKP oraz ZSP Czarnków.

Reprezentanci „Górki” po zaciekłej walce zdobyli w kategorii dziewcząt 1 miejsce: Bartol Patrycja 3RL, Jurgiel Kornelia 3IŻ, Nowak Alicja 3RL, Cieluszek Marika 1MR, Mula Klaudia 1LŻ, Dymek Wiktoria 1LH, Najderek Sandra 1LH, Piaskowska Dominika 1LŻ, Kubasińska Aleksandra 1LH, Raszewska Wiktoria 3RLNikodem Eliza 1LH, Wilk Roksana 1LŻ.