Menu Zamknij

Złoto dla „Górki” w Przełajach

W dniu 24.09.2013 roku na trasach biegowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, przeprowadzono XV Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni-Razem”. Nadmienić należy, że zawody cieszą się dużym zainteresowaniem i do Czarnkowa przybyli reprezentanci różnych dyscyplin, biorący udział w Mistrzostwach Polski. Przyjechało blisko 60 zawodników ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Jastrowia, Gębic, Piły, Starej Łubianki, Wągrowca, Wyrzyska i Czarnkowa.

Przeprowadzono 4 biegi w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej, osobno dla dziewcząt
i chłopców. Nagrody, dyplomy, medale wręczał dyrektor ZSP w Czarnkowie, Jan Palacz. Zwycięskie  ośrodki nagrodzone zostały pucharami. Najlepsi biegacze pojadą na Mistrzostwa Polski do Ostrzeszowa.
Po udekorowaniu zwycięzców wszystkich zaproszono na obiad do znajdującej się w  Internacie ZSP w Czarnkowie stołówki. Szkołę na „Górce” reprezentowali uczniowie: Okoniewska Natalia, Wilant Urszula, Wasiłek Joanna, z klasy drugiej oraz Daria Wróblewska i Paweł Gauza z klasy pierwszej. Dziewczęta wywalczyły zespołowo pierwsze miejsce. Jest to olbrzymi sukces, a złoty medal potwierdził bardzo dobre przygotowanie sportowe. Indywidualnie w biegu na dystansie 1500m zajęły kolejno 2, 5, 6 i 8 miejsce. Paweł w biegu na dystansie 3000 m zajął indywidualnie 10 miejsce.